Seura palkitsi onnistumisista
15.11.2019 8:01 Uutiset / Julia Valtanen

RU:n vuoden valmentaja ja urheilija

Rauman Urheilijat - Yleisurheilu palkitsi syyskokouksen yhteydessä kauden onnistumisista.

Päivittäis lajivalmentajana Raumalla toimivalle Eero Kylänpäälle vuoden valmentaja palkinto. Lisäksi Eerolle luovutettiin seuran kultainen muistomerki monivuotisesta seuran hyväksi tehdystä työstä. Itselle seuran vuoden urheilija palkinto.

Kaikille taustajoukon jäsenille ja yhteistyökumppaneille kuuluu näistä myös iso kiitos. Yksilöurheilukin on käytännössä joukkuelaji!

Peruskuntokausi ollut nyt jokusen viikon käynnissä ja työt jatkuu kohti uusia tulevan kauden tavotteita... Seuraavana edessä tulevalla viikolla myös ensimmäinen aikuisten maajoukkueleiri Kuortaneen Urheiluopistolla.

Facebook aiheesta.
   
Julia Valtanen
«  Maaliskuu   »
Ma Ti Ke To Pe La Su
 
 
 Keihäskilpailu
 
 Leiri
 
 Pesäpallo
 
 Muu
 
 PERUTTU tai SIIRRETÄÄN
Kategoriat